Як обробляти міжряддя шипшини на плантації?

Published by

on

Фермери часто питають, як обробляти міжряддя шипшини? Які є варіанти?

Треба обрати з таких 3 варіантів:

Варіант 1 – це повне залуження. При цьому варіанті головна перевага полягає в тому, що витрати на підтримку міжряддя є мінімальні. Треба тільки скошувати траву вчасно. Інша перевага в тому що трава дуже добре тримає верхній шар грунту, тому якщо ваша ділянка на досить крутому схилі, тоді інші варіанти не розглядайте. Недолік в тому, що трава бере багато вологи по поживних речовин з грунту, як наслідок шипшина може потребувати додаткового поливу та підживлень для підтримки гарного стану.

Багаторічні трави зменшують щільність і поліпшують структуру ґрунту, посилюють дію добрив (особливо фосфорних і калійних). Збільшують вміст загального азоту та гумусу, оберігають ґрунт від глибокого промерзання, покращують якість плодів.

Ми висаджуємо шипшину в плівкову гряду з крапельним поливом та системою фертигації (тобто маємо можливість вносити добрива які потрібні через крапельну стрічку) і в більшості випадків робимо залуження.

Вариант 2 – чорний пар . Дослідження показують що врожайність при цьому варіанті буде вищою в порівнянні з залуженням без додаткового поливу та підживлень. Ось таблиця, яка показує результати цього дослідження за період в 4 роки.

Якщо ви обираєте цей варіант , тоді доцільно висаджувати сидерати , та заорювати їх в момент найбільшого вмісту в них органічних добрив.

Вариант 3 – це комбінація варианту 1 та 2, тобто обробляти міжряддя 1 раз на 2-3 роки, але кожне друге. Цей варіант має переваги обох варіантів і деяких випадках може бути гарним компромісом який має переваги обох попередніх.

Існують і інші варіанти, але вони мають буди адаптовани до специфіки діяльності конкретного фермера або господарства.