54 випадки, коли і як застосовувати олію шипшини

Published by

on

Незалежно від того, наскільки добре ви доглядаєте за своєю шкірою, зовнішні фактори, наприклад клімат, що постійно змінюється , відсутність вологи та забруднення , можуть швидко завдати значної шкоди вашому зовнішньому вигляду, викликаючи зневоднення, плями та подразнення. Поверніть своїй шкірі молодий сяючий вигляд, використовуючи олію шипшини.

Олія шипшини є натуральним косметичним засобом, який часто називають еліксиром молодості. Вона ідеально підходять не тільки для сухої шкіри, а й для жирної та комбінованої, завдяки запобіганню надмірного виділення шкірного сала.

Слід зазначити, що є різні способи отримання олії і найбільш корисною та насиченою є олія отримана за допомогою холодного пресу.

Ця блискуча багатофункціональна олія створена природою для покращення, освітлення та очищення нерівностей шкіри. Вона збагачена вітамінами А та Е, а також незамінними жирними кислотами Омега 9, 3 та 6 (не менше 80%), отриманими з дуже ефективних насіння шипшини. Багато знаменитостей користуються цією добре збереженою таємницею краси, як-от Міранда Керр і Розі Хантінгтон-Вайтлі . Міранда Керр особисто наносить олію шипшини під зволожуючий крем, оскільки вона виявила, що вона допомагає омолодити її шкіру, оскільки містить антиоксиданти. Модель Девід Генді та герцогиня Кембриджська Кет Міддлтон також високо оцінили масло. Добре відома своєю здатністю відновлювати клітини шкіри, підтримувати зволоженість і покращувати еластичність, ця відома багатоцільова олія допомагає зменшити видимі ознаки старіння, а також зменшити появу шрамів, розтяжок і знебарвлення. 

Унікальність шипшинової олії полягає в тому, що ви можете використовувати її не тільки для шкіри обличчя, тіла, шиї, зони декольте та навіть шкіри голови, а і для підживлення для оздоровлення нігтів, волосся.

Отже ви можете використовувати олію шипшини в таких випадках:

1. Хочете яскраву, сяючу та молоду шкіру? Просто нанесіть 3-4 краплі на кінчики пальців після вмивання та тонізації та ніжно помасажуйте обличчя та зону декольте. Ви можете використовувати шипшинову олія як самостійно, так і під денний або нічний крем.

2. Ви можете збагатити звичний зволожуючий лосьйон для шкіри, застосував кілька крапель прямо на шкіру або додавши пару крапель олії шипшини до кокосової олії та нанісши на суху шкіру. Ті, у кого подразнена шкіра, можуть навіть використовувати цю комбінацію, щоб полегшити стан шкіри завдяки протизапальним властивостям шипшинової олії на антибактеріальної дії кокосової олії. Рівень вологи в шкірі підвищується завдяки високим вмістом вітамінів, антиоксидантів і незамінних жирних кислот, ця олія є винятковим зволожувачем для шкіри без хімікатів.

3. Коли шкіра стає сухою та лущиться, особливо це помітно в холодні місяці року, коли в повітрі не вистачає вологи, поповніть зневоднену шкіру за допомогою нанесення олії шипшини на цільові ділянки, наприклад лікті та коліна.

4.  Сонячні опіки спричиняють відчуття стягнутості та дискомфорту, обережно нанесіть олію на обгорілу шкіру як засіб після засмаги . Олія шипшини має протизапальні властивості, тому ви відчуєте миттєве полегшення, як тільки масло нанесете безпосередньо на опік.

5. Шипшинова олія допоможе виправити пошкодження ультрафіолетом та пігментацію від сонця. Надмірне перебування на сонці спричиняє зміну кольору шкіри та появу зморшок, це одна з 10 головних причин передчасного старіння шкіри. Антиоксиданти в цій олії усувають пошкодження, а властивості незамінних жирних кислот відновлюють тонус , плями та текстуру шкіри. Надмірне перебування на сонці шкодить виробленню колагену. Однак шипшина може допомогти відновити вироблення колагену в норму завдяки високому вмісту вітаміну С. 

6. Вона також допомагає розгладити поверхню шкіри , що допомагає зменшити лінії зневоднення. Рівень виробітки колагену природним чином зменшується з віком. І як ми знаємо, клітини колагену досить великі, щоб ми могли додавати їх нестачу з-зовні за допомогою кремів. Однак олія шипшини має високий вміст вітаміну С, що є природним засібом проти старіння шкіри та сприяє виробленню колагену. Організм природним чином виробляє колаген, який підтримує гнучкість і еластичність шкіри. Таким чином регулярне використання олії шипшини стимулює синтез колагену. Ця чудова олія також містить вітамін А, необхідний для здоров’я шкіри, оскільки зменшує появу зморшок і тонких ліній.

7. Використовуйте як інтенсивну зволожуючу натуральну масажну олію для тіла та обличчя. Чудово час від часу балуватися, особливо під час цього швидкого способу життя, який негативно впливає на наш розум і тіло, тож візьміть свою олію шипшини та побалуйте себе розслаблюючим масажем, який не лише розслабить вас, але й підніме настрій. Виділіть трохи часу, щоб побалувати себе та покращити вигляд і відчуття свого кольору обличчя. Ви можете використовувати олію безпосередньо на шкірі або додати олію шипшини до розтопленої кокосової олії з декількома краплями олії лаванди, а потім обережно нанести суміш круговими рухами на все тіло та обличчя, допомагаючи м’язам розслабитися, а тілу – відпочити.

8. Ми піклуємось про вигляд шкіри обличчя, але Іноді забуваємо про шкіру шиї, яка потребує також щоденного зволоження для дбайливого догляду. Шипшинову олію можна використовувати для розгладження шкіри шиї , вона забезпечить зволоження та сяйво. Дефіцит вологи та зневоднення шкіри шиї спричиняє в’ялість, вона виглядає тьмяною та передчасно постарілою. Зволоження цієї зони олією шипшини зберігає клітини вашої шкіри пухкими, тож ваша шкіра виглядає гладкішою, надаючи вам більш молодий вигляд.

9. Зона декольте найбільше піддається впливу сонця, використання олії шипшини в цій зоні допомагає вирівняти тон шкіри.

10. З шипшиновою олією для щоденного догляду вам не потрібні безліч флакончиків різного вмісту і розміру, а сама олія використовується дуже економно, тому вона ідеально підходить для відпустки. Ви можете спокійно проходити через контроль багажу. Зверніть увагу, що для кращого зберігання шипшинова олія має бути в пляшці з темного скла, щоб захистити вміст від сонця та тепла.

11. Олія стане вам також  ідеальним супутником під час подорожі , щоб освіжити та відновити втомлену, стягнуту та тьмяну шкіру під час польотів літаком. Повітря в салоні літака може бути агресивним для вашої шкіри, спричиняючи її сухість, лущення та свербіж. Ви можете зволожити шкіру зсередини, випиваючи багато води, і ззовні, наносячи шипшину на обличчя та руки.

12. Якщо ви хочете допомогти розгладити та створити блиск вашому волоссю, капніть краплю олії в долоні, розітріть і нанесіть на вологе волосся, почніть з невеликої кількості та додайте ще, якщо необхідно. Вітаміни A, C і E в олії шипшини допомагають повернути блиск тьмяному волоссю, а також зменшити лупу.

13. Якщо у вас посічені кінчики, використовуйте цю невагому олію, щоб розгладити волосяні фолікули. Олія швидко всотується і не залишає жирних слідів.

14. Шипшинова олія також чудово підходить для нічних масок для волосся. Таке використання допоможе вам відновити здорове сяйво волосся та приборкати неслухняні локони.

15. Втирайте в шкіру голови, щоб полегшити лупу та пошкодження, спричинені фарбою для волосся та сонцем.

16. Шипшинова олія сприяє процесу клітинного оновлення шкіри , тому її ідеально підходить для омолоджуючих програм, як самостійно, так і в комплексі з іншими засобами.

17. Олія зменшує чутливість шкіри та нейтралізує її, а тому чудово підходить для догляду за чутливою шкірою, та для догляду за дітьми. Крім того олія при регулярному використанні зміцнює захісний барʼєр чутливої шкіри.

18. Використовуйте на роздратованій, почервонілій, роздратованій шкірі, оскільки олія має заспокійливу та заспокійливу дію .

19. Використовуйте шипшинову олію для шкіри рук і кутикули , щоб зміцнити та полегшити сухість шкіри або навіть шелушіння та тріщини. Коли зовнішній шар шкіри порушується, шкіра стає сухою, потрісканою і грубою. Шкіра створена для утримання вологи та природного відновлення, однак вплив сонця, холодного повітря, вітру, бруду, хімікатів тощо може поступово пошкодити цей шар, і шкіра більше не зможе утримувати вологу. Пошкоджена шкіра також більш сприйнятлива до шкідливих речовин навколишнього середовища та УФ-випромінювання, що може прискорити сухість і старіння.

20. Використовуйте шипшинову олію для зміцнення та відновлення ламких, пошкоджених нігтів . Цей догляд стане особливо корисним після нарощування гелевих або акрилових нігтів, оскільки ми знаємо, що штучні нігті, окрім інших негативних наслідків, руйнують матрицю нігтів. Накладні нігті та хімічні речовини, нанесені на ніготь, також висушують природні олії, які виробляє ніготь. Тому обов’язково дайте своїм нігтям так необхідний відпочинок і період відновлення між нанесенням штучних продуктів і додайте це масло до свого режиму догляду за нігтями.

21. Ця олія ідеально підходить для пом’якшення та відновлення потрісканих сухих п’ят. Наносьте її щовечора для досягнення оптимальних результатів.

22. Нанесіть краплю на вказівний палець і розгладьте брови, щоб пом’якшити жорсткі волоски брів і зробити їх більш слухняними.

23. Використовуйте засіб перед голінням, щоб захистити шкіру від пошкоджень, спричинених голінням, і щоб пом’якшити волосся перед голінням. Гоління може позбавити зовнішній шар шкіри, який відповідає за утримання вологи. Якщо гоління порушує його, ви можете легко отримати суху, лущену шкіру. Тому обов’язково використовуйте олію шипшини для підтримки здоров’я шкіри до та після гоління. 

24. Ідеально підходить для масла для бороди. Просто нанесіть стільки, скільки потрібно, на руки та проведіть по бороді, щоб зберегти здоров’я та помʼякшини волосся.

25. Нанесіть на плями та дефекти шкіри, щоб очистити та зменшити нерівномірну пігментацію.

26. Втирайте шипшинову олію в рубцеву тканину , щоб пом’якшити тканину та допомогти отримати необхідні омега, вітаміни та жирні кислоти з олії назад у шкіру, оскільки вона часто пошкоджується після травми.

27. Використовуйте, щоб зменшити появу розтяжок і вирівняти тон шкіри навколо ураженої ділянки.

28. Додайте кілька крапель олії шипшини, щоб посилити зволожуючу маску для обличчя та отримати маску-бустер.

29. Додайте декілька крапель олії до вашої основи макіяжу щоб отримати природне здорове сяйво та уникнути пересушення шкіри

30. Серед інших застосувань олії шипшини — лікування сухих губ, що лущаться. Якщо у вас сухі губи, які лущаться, нанесіть пару крапель на губи, щоб пом’якшити та розгладити – це також можна нанести під бальзам для губ/стид для губ.

31. Шипшинова олія може використовуватись для лікування екземи та псоріазу. Вона є ідеальним способом заспокоїти подразнені ділянки.

32. Одним із багатьох невідомих застосувань олії шипшини є лікування татуювань. Використовуйте як догляд за татуюваннями – це сприяє процесу загоєння, захищаючи шкіру від висихання.

33. Dreadlock rejuvenator – шипшинова олія допомагає підтримувати стан волосся.

34. Нічна заспокійлива процедура для ніг – нанесіть олію на всі стопи, а потім накрийте м’які бавовняні шкарпетки перед тим, як лягати спати. Ви прокинетеся з більш м’якою та гладкою шкірою та п’ятами, оскільки це допоможе затримати вологу на години.

35. Ще одне з багатьох невідомих застосувань олії шипшини є лікування шкіри після хвороби. Наносити на потріскану шкіру після хвороби. Після сінної лихоманки, грипу або застуди ніс і область губ, як правило, висихають і стають чутливими, подразненими і червоними. Використовуйте масло шипшини, щоб заспокоїти і відновити пошкоджену шкіру.

36. Обережно натисніть на область попрілостей, щоб допомогти заспокоїти запалену, роздратовану шкіру. Такий догляд підходить і для дорослих, і для дітей.

37. Використовуйте після засмаги, щоб захистити шкіру від висихання та запобігти лущенню. Це також посилить засмагу, додавши красивого золотистого блиску, продовживши відчуття відпустки.

​​38. Використовуйте шипшинову олію для захисту шкіри від холодного повітря. Візьміть із собою цю зручну олію для подорожей під час катання на лижах, щоб шкіра не потріскалася під час холодного вітру.

39. Нанесіть за день до штучної засмаги для підготовки шкіри, щоб забезпечити рівномірніше покриття, яке триватиме довше. Спочатку зробіть пілінг шкіри, це видаляє омертвілі клітини з поверхні шкіри, очищає пори та запобігає виникненню нерівного тону шкіри. Потім слід ретельно очистити шкіру й нарешті нанести олію шипшини для зволоження, ці кроки забезпечать рівномірне нанесення автозасмаги.

40. Використовуйте засіб після укусів, щоб зменшити запалення та почервоніння, захистити шкіру та заспокоїти свербіж.

41. Змішайте шипшинову олію з цукром або меленою кавою для отримання натурального скрабу для тіла. Цукор або кава будуть відлущувати верхній шар шкіри, а масло буде легше вбиратися і підживлючати шкіру.

42. Шипшинова олія чудово коригую рН рівень шкіри. Оособливо її корисно використовувати після жорстких очисних засобів і продуктів для шкіри.

43. Олія шипшини багата на жирні кислоти, лікопін і вітаміни А і С, які захищають шкіру, схильну до розриву капілярів.

44. Використовуйте шипшиновую олію для покращення пігменту тіней для повік. Додайте декілька крапель, щоб створити вологий або розмитий вигляд вашого макіяжу очей.

45. Шипшинову олію використовують як комплексний засіб при захворюванні судин, печінки, нирок, очей, при захворюваннях органів дихання.

46. Олія є чудовим загально зміцнюючим засобом у період застудних захворювання. Використовуйте з метою профілактики або під час відновлення організму після хвороби.

З лікувальною метою дорослим та дітям рекомендується застосовувати по 1 чайній ложці 2 рази на день за 30 хвилин до їжі. У профілактичних цілях приймати по 2-3 краплі 3 рази на день за 30 хвилин до їжі. Олію можна додавати в холодні страви з овочами.

47. Олія шипшини, як правило, багата  лінолевою кислотою  (незамінною жирною кислотою) з меншою кількістю олеїнової кислоти. Це важливо для боротьби з акне з кількох причин. По-перше, лінолева кислота легше засвоюється шкірою, оскільки вона тонша та легша, ніж олеїнова кислота. Ось чому олія шипшини не є комедогенною (тобто навряд чи забиває пори), що робить її хорошою олією для очищення шкіри, схильної до вугрів. По-друге, дослідження показали, що люди, схильні до акне, мають ліпіди на поверхні шкіри з аномальним дефіцитом лінолевої кислоти та переважанням олеїнової кислоти. Лінолева кислота може допомогти контролювати акне, оскільки вона стримує вироблення жиру та сприяє природному процесу відлущування шкіри. Оскільки лінолева кислота є протизапальною, вона також може заспокоїти почервоніння та подразнення, пов’язані з акне.

48. Шипшинову олію призначають для зовнішнього використання при неглибоких тріщинах і саднах сосків у матерів-годувальниць, пролежнях, трофічних виразках.

49. При запаленнях носових пазух, ренітах і нежиті змочені ватні тампони вводять в порожнину носа, що знімає запалення і пришвидшує процес одуження.

50. Шипшинова олія також є чудовим засобом для зняття макіяжу.

51. Зона навколо очей завжди вимагає особливого догляду. Олія шипшини для очей не викликає роздратування і її може сміливо використовувати більшість людей, схильних до алергії.

52. Шипшинову олію також широко використовують в їжі та напоях. Завдяки мʼягкому смаку є неперевершеною добавкою. Найкраще використовувати в холодних стравах, адже тоді вона не втрачає своїх цінних поживних властивостей.

53. Олія шипшини – природний антидепресант. Вживання її невеликої кількості у щоденному раціоні допоможе впоратися з емоційною нестабільністю, загальною втомою і пригніченістю.

54. Також олію використовують внутрішньо при великому переліку захворювань – гепатити, переломи, енурези, порушення менструального циклу, кліматичному синдромі, анеміях.

Запобіжні заходи при використанні олії шипшини

Дослідження показують, що олія шипшини загалом безпечна з низьким ризиком побічних ефектів. Звичайно, як і на будь-який продукт, існує ймовірність алергічної реакції.

Людям з порушенням згортання крові слід уникати використання олії шипшини. Він містить ругозин Е, хімічну сполуку, яка, як відомо, порушує згортання крові та підвищує ризик кровотечі.

Багато вагітних жінок висловлюють занепокоєння щодо використання олії шипшини, оскільки їх попереджають уникати надлишку  вітаміну А. Однак форма вітаміну, яка вимагає цього запобіжного заходу, — це попередньо сформований вітамін А. Форма провітаміну А в олії шипшини не становить такої небезпеки під час вагітності. Національний інститут охорони здоров’я США підтвердив, що високе споживання провітаміну А не викликає жодних побічних ефектів, пов’язаних із застосуванням попереднього вітаміну А.